Ekskluzywny gabinet dermatologii estetycznej Wrocław

Kongres Medycyny Estetycznej to jedno z najważniejszych wydarzeń w branży. Najlepsi specjaliści spotykają się w tym samym miejscu i czasie – wymieniają myśli, poglądy i umiejętności. O czym się mówiło podczas ostatniej edycji? Co będzie przebojem nadchodzących miesięcy?

Nanokolagen – a dokładniej szybko polimeryzujący nanokolagen – w skrócie RPC (Rapid Polymeryzed Collagen) – to zdecydowane odkrycie ostatniego warszawskiego Kongresu Medycyny Estetycznej. Nic dziwnego. Mówi się, że z powodzeniem zastąpi w przyszłości wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego – jednej z najskuteczniejszych substancji przywracających młodość skórze.

Na Kongresie pojawili się twórcy nanokolagenu, a my mieliśmy niepowtarzalną okazję zobaczenia zabiegu z zastosowaniem tej substancji. Co w niej niezwykłego? Preparat po podaniu do skóry ulega natychmiastowej polimeryzacji i odtwarza naturalną strukturę włókien kolagenowych. Powstała w ten sposób matryca współgra z fibroblastami i integruje się z otaczającymi tkankami, niwelując – związaną z wiekiem – utratę naturalnego kolagenu.

Ekskluzywny gabinet dermatologii estetycznej Wrocław

Dzięki nanokolagenowi wygładzanie zmarszczek na twarzy, poprawa kondycji skóry dłoni czy redukcja rozstępów na udach, ma być prostsza i skuteczniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Za co jeszcze eksperci doceniają nanokolagen? Za fakt, że jako biostymulator doskonale wpisuje się w najważniejszy trend współczesnej dermatologii zabiegów i preparatów, które wykorzystują naturalne zdolności regeneracyjne organizmu.

Pierwsze preparaty na bazie naturalnego nanokolagenu to kwestia najbliższych miesięcy – jego twórcy zapowiadają, że preparat będzie miał swoją premierę tego samego dnia na całym świecie już jesienią tego roku. Eksperci pracują już nad dużo bardziej zaawansowanym preparatem, który będzie miał gęstsze usieciowane, dzięki czemu doskonale sprawdzi się w zabiegach przywracania objętości tkankom. Czekamy!

 

Ekskluzywny gabinet dermatologii estetycznej Wrocław ul. Skwierzyńska 20/2

Zapraszamy!