Lipotransfer – przeszczep tłuszczu

Lipotranfser czyli przeszczep własnego tłuszczu coraz częściej służy do rewitalizacji i poprawy kondycji skóry. Wynika to z obecności w tkance tłuszczowej specjalnych komórek macierzystych, mających właściwości przeciwstarzeniowe i regeneracyjne. Komórki te potrafią odbudować uszkodzone komórki np. w skutek szkodliwego działania promieniowania, niedotlenienia, związków chemicznych lub uszkodzenia mechanicznego. Hamują dodatkowo procesy zapalne w skórze, odpowiedzialne za jej przyspieszone starzenie się. Wyjątkowe właściwości tych komórek pozwalają na widoczne ujędrnienie i odmłodzenie skóry.

Lipotransfer to bezpieczna i naturalna metoda. Wykorzystuje własny tłuszcz, bez konieczności użycia wypełniaczy czy implantów. Tłuszcz podbierany z miejsc, gdzie jest go najwięcej (np. brzuch) , podawany jest w obszary wymagające odbudowy i regeneracji, np. twarz, szyja, dekolt, grzbiety rąk.

Korzyści zabiegu lipotranser:

– bardziej jędrna, rozjaśniona i napięta skóra
– regeneracja okolicy oka (zmarszczki i cienie)
– przywrócenie pierwotnej objętości twarzy i rąk

Efekt wypełnienia jest idealnie naturalny, a dzięki wykorzystaniu do zabiegu własnego tłuszczu stanowi jedną z najbezpieczniejszych procedur w medycynie estetycznej. Pierwsze rezultaty obserwujemy bezpośrednio po zabiegu, lecz na efekt ostateczny należy zaczekać około 2 miesiące.

Jak przebiega zabieg ?

Cała procedura zamyka się w jednym zabiegu, trwającym około godziny. Po znieczuleniu wybranego miejsca (brzuch , boczki lub pośladki) pobierany jest tłuszcz, który jest specjalnie opracowywany. W zależności od przygotowania pobranego tłuszczu, uzyskuje się efekt bądź wypełnienia i/lub rewitalizacji wybranej okolicy. Po skończonym zabiegu można wrócić do codziennych aktywności.

To naturalny sposób na nadanie skórze blasku, świeżości i widoczne rozjaśnienie.

Dodatkowo procedurę można połączyć z zabiegiem, wykorzystującym osocze bogatopłytkowe. Jedno czasowe podanie osocza zwiększa adaptację i żywotność podanej tkanki.

Przeciwwskazania:

– ciąża,
– cukrzyca,
– choroby serca, nowotworowe i układu krążenia,
– zaburzenia krzepnięcia krwi,
– infekcje skóry.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ:

M. 660 627 217  recepcja@englander.com.pl