leczenie rozszerzonych naczyń

#radioEE
Odcinek 1: Laseroterapia, czyli leczenie rozszerzonych naczyń i trądziku różowatego

Z doktor Edytą Engländer rozmawiamy o laseroterapii i sposobach niwelowania tzw. “pajączków”, czyli rozszerzonych naczyń oraz o leczeniu trądziku różowatego.

POSŁUCHAJ NAGRANIA

 

Dla wszystkich, którzy wolą przeczytać, niż posłuchać:

(Kinga Rękawiczna) Laseroterapia – kiedy i dla kogo?

(Edyta Engländer) Zima i wczesna wiosna to dobry okres na zadbanie o urodę, ponieważ właśnie wtedy możemy wykonywać wszystkie zabiegi z zakresu dermatologii estetycznej. Nie ma słońca, nie ma ryzyka powstawania przebarwień, jest po prostu bezpiecznie.

Jesień, zima i wczesna wiosna to czas na wykonywanie zabiegów, które ograniczają rumień. Wartymi szczególnej uwagi są zabiegi laseroterapii, których zdecydowanie nie można wykonywać latem.

trądzik różowaty jak rozpoznać

Zima i wczesna wiosna to idealna pora na leczenie rozszerzonych naczyń i rumienia na twarzy

 

(KR) Skąd się bierze trądzik różowaty?

(EE) Skóra naczyniowa to taka, która reaguje na wiele zewnętrznych czynników, czerwieni się pod wpływem emocji, składników diety, alkoholu, jak również na mrozie lub gdy przechodzimy z ciepłego do zimnego pomieszczenia. We wszystkich tych sytuacjach skóra naczyniowa, płytko unaczyniona, reaguje rumieniem i pieczeniem. Często towarzyszy temu pieczenie, pacjenci skarżą się też, że są uczuleni na wszystkie kosmetyki. To właśnie objawy skóry naczyniowej, czyli z tzw. „pajączkami”.

popękane naczyńka jak usunąć

Takie objawy mogą oznaczać początek trądziku różowatego.  Zmiany następują stopniowo – najpierw skóra reaguje zaczerwienieniem na czynniki zewnętrzne, następnie staje się czerwona przez cały czas. Czasami taka rumiana buzia jest nazywana „słowiańską urodą” czy „zdrowymi policzkami”. To błąd. Czerwienienie się to zawsze choroba i patologia skóry. Po kilku latach na podłożu skóry rumieniowej rozwija się trądzik różowaty. Pojawiają się grudki i krostki.

(KR) „Pajączki” – czy to da się wyleczyć?

(EE) Na szczęście z taką skórą nie musimy się męczyć ani żyć w stresie, że się zaczerwieni w najmniej spodziewanych momentach. Czerwienienie się można leczyć przy pomocy zabiegów laseroterapii.

Oczywiście zabiegi laserowe nie zlikwidują tendencji skóry, ani jej naczyniowości, najczęściej zapisanej genetycznie. Laserami działamy objawowo. Jednak im wcześniej się zacznie leczenie laserem, tym mniej zabiegów będzie trzeba wykonać. Dzięki temu istnieje większa szansa na uspokojenie skóry.

Leczenie rozszerzonych naczyń

trądzik różowaty wrocław

(KR) Jak wygląda leczenie laserem?

(EE) Najczęściej wykonujemy dwa do trzech zabiegów, a następnie zabieg przypominający, po sześciu lub dwunastu miesiącach od zakończenia terapii. To już zależy indywidualnie od pacjenta.

(KR) Czy to jedyny ratunek?

(EE) Istnieję leki działające objawowo oraz kosmetyki dostępne w aptece. Mają one za zadanie łagodzić zmiany widoczne na skórze, ale żaden  z preparatów dostępnych w aptece naczyń nie zamyka.

laseroterapia naczynia wrocław

Przed i po laseroterapii

Sprawdź, jakiego sprzętu używamy w Gabinecie Dermatologii Ogólnej i Estetycznej Dr Edyty Engländer -> LASEROTERAPIA WROCŁAW