zabiegi na dekolt

Dekolt i biust to dwa najbardziej wrażliwe obszary na ciele kobiety. A zarówno zima, jak i lato, nie obchodzą się z nimi łaskawie. Niskie temperatury, brak słońca i przebywanie w ogrzewanych pomieszczeniach przesuszają skórę i osłabiają jej kondycję. Latem natomiast silne promieniowanie UVA i UVB powodują przebarwienia, rumień oraz drobne zmarszczki.

Jak dbać o tę niezwykle wrażliwą okolicę ciała kobiety?  Jakie są najlepsze zabiegi na dekolt i biust? Wyjaśnia dr Edyta Engländer, ekspertka z zakresu dermatologii i medyny estetycznej. Założycielka gabinetu Dermatologii Ogólnej i Estetycznej Dr Edyty Engländer we Wrocławiu.

zabiegi na dekolt i biust  zabiegi na dekolt i biust

Najbardziej niebezpiecznym czynnikiem dla skóry dekoltu jest tak naprawdę słońce.  Tutaj promienie słoneczne docierają z największą siłą i pod największym kątem. A właśnie na dekolcie i biuście skóra pozbawiona jest ochronnych gruczołów łojowych i starzeje się najszybciej.  Dlatego przede wszystkim namawiamy do całorocznej ochrony przeciwsłonecznej dekoltu – tutaj profilaktyka sprawdza się najlepiej. Różnicę w wyglądzie skóry dekoltu u kobiet, które się nigdy nie opalały i tych, które się opalają są ogromne.

Przebarwienia, plamki, małe naczyńka to najczęstsza przypadłość naszej skóry po lecie. I zazwyczaj usuwanie tych zmian skórnych pozostawiamy na później. A trzeba się pospieszyć. Zima to ostatni moment, żeby sobie zafundować zabiegi laserem, ponieważ zaraz ponownie będziemy narażeni na promienie słoneczne, których trzeba po zabiegu unikać.

Najlepsze zabiegi na dekolt

Jako zabiegi na dekolt sprawdzą się także wszystkie metody nawilżania i regeneracji, czyli mezoterapia, mezoterapia kwasem hialuronowym oraz koktajlami i regeneracja: Dermapen, osocze bogatopłytkowe, Linerase i nowość Cellular Matrix. U szczupłych kobiet można wykonać zabieg zwiększający objętość i gęstość tkanek – Sculptra.

zabiegi na dekolt i biust

Szkodliwe działanie słońca – tak samo, jak na dekolcie – obserwujemy na biuście. Podczas opalania topless, skóra biustu staje się bardzo mocno narażona na uszkodzenia. Aby pomóc przesuszonej skórze, również stosujemy wyżej wymienione zabiegi regenerujące.

Najlepsze zabiegi na biust

Oscary 2016 Wampirzy Lifting

Gisele Bundchen w trakcie zabiegu Osoczem bogatopłytkowym / fot. kozaczek.pl

Trend dbania o skórę na dekolcie i w biuście widać wyraźnie za oceanem i w mediach. Hollywoodzkie gwiazdy jako jeden z prezentów oscarowych otrzymały voucher na tzw. “Wampirzy Lifting” na okolicę biustu. Jest to zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego pozyskiwanego z własnej krwi pacjentki. Dzięki niemu skóra pobudzana jest do regeneracji i wytwarzania nowego kolagenu. Następuje zagęszczenie i odmłodzenie skóry.

Częstym problemem na skórze biustu bywają także rozstępy – po ciąży, okresie karmienia, gwałtownym przybieraniu na wadze czy zmianach hormonalnych. Leczenie rozstępów jest trudnym i długim procesem. Zalecamy mezoterapię, peelingi, peelingi połączone z mezoterapią, laseroterapię, Dermapen i karboksyterapię.

 

Sprawdź NOWOŚĆ –> Karboksyterapia, czyli bezpieczne i kontrolowane zastosowanie medycznego dwutlenku węgla (CO2). Poprawia krążenie w tkankach, teksturę i elastyczność skóry, stymuluje produkcję nowego kolagenu i tworzenie zdrowych naczyń włosowatych.

karboksyterapia wrocław

KARBOKSYTERAPIA  – WSKAZANIA:

 • Cellulit
 • Wypadanie włosów
 • Cienie i zasinienia pod oczami
 • Obrzęki wokół oczu
 • Wiotkość skóry
 • Rozstępy
 • Miejscowe złogi tkanki tłuszczowej
 • Łuszczyca
 • Rozstępy
 • Wiotkość skóry
 • Niewydolność żylna
 • Zespół niespokojnych nóg
 • Odleżyny i rany