Peeling chemiczny - co to jest?

Rozwój współczesnej dermatologii jest tak dynamiczny, że co chwila na rynek trafiają nowości odsyłające mniej skuteczne metody do lamusa. Zupełnie, jak w przypadku zmieniających się trendów mody.

Oczywiście nie oznacza to, że wraz z nadejściem nowego sezonu mamy rezygnować ze sprawdzonych sposobów poprawy zdrowia i kondycji skóry. Tutaj – zupełnie, jak w przypadku największych domów mody – klasyka sprawdzi się zawsze. Botoks, kwas hialuronowy, Sculptra – zupełnie jak ,,mała czarna” to klasyka, która nie wychodzi z mody.

Sezonowość ma też drugie oblicze – są zabiegi, które najlepiej spełniają swoje funkcje wykonywane w określonej porze roku. Najlepszy przykład – zbiegi laserowe. Najchętniej rekomenduję je swoim pacjentom jesienią, zimą, wczesną wiosną. Lato to najgorszy moment na tego typu metody – potrzebujemy około miesiąca, aby ponownie wyeksponować skórę na działanie słońca. I tu też musimy pamiętać o zabezpieczeniu skóry filtrem SPF.

Peeling chemiczny co to jest?

Podobnie jest z peelingami chemicznymi – zwłaszcza tymi o wysokich stężeniach, które intensywnie złuszczają naskórek. Co prawda, peelingi wykonuje się przez cały rok nawet w takich krajach jak Brazylia czy Wenezuela, jednak kluczowe są tutaj formuły preparatów i stężenie użytych w nich substancji aktywnych. Im wyższe stężenie substancji aktywnej (np. kwasu TCA, retinolu), tym głębsza penetracja do skóry, silnie jej podrażnieni, a co za tym idzie – mniejsze wskazanie do ekspozycji na słońce. Dlatego, jeśli moja pacjentka wybiera się za kilka dni na egzotyczne wakacje i będzie spędzała godziny na słońcu, odradzam jej peelingi chemiczne. Na nie przyjdzie czas po powrocie.

Warto przy tym pamiętać, że jeśli zależy nam na odświeżeniu cery, bez efektu intensywnego złuszczania, to mamy do dyspozycji szeroką gamę zabiegów, które zagwarantują nam taki efekt bez ryzyka przebarwień posłonecznych. Takie zbiegi jak peeling mango, dyniowy czy peptydowy – spełnią swoją funkcję – przywrócą blask skórze, pobudzą ją do regeneracji, a możemy je wykonać nawet w środku lata.

Peeling chemiczny co to jest? Sprawdź w naszej ofercie PEELINGI MEDYCZNE WROCŁAW