W miniony weekend w Warszawie odbył się Jubileuszowy XX Międzynarodowy Kongres Dermatologii Estetycznej i Medycyny Anti-Aging. Jest to największe i najważniejsze wydarzenie w branży estetyycznej. Precyzyjnie wyselekcjonowane tematy przedstawiane w trakcie 3-dniowego spotkania, są okazją do zapoznania się z nowościami, ale przede wszystkim do pogłębienia wiedzy i wymiany doświadczeń.

Dr Edyta Engländer, jako wybitny ekspert została zaproszona do podzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem w trakcie konferencji. Razem z dr. Philippe Deprez, światowej sławy specjalistą, przeprowadzili workshop:

Peelingi – nowa jakość skóry przez cały rok. Jak bezpiecznie stosować peelingi fenylowe firmy Skin Tech w leczeniu przebarwień i objawów starzenia.

Dr Philippe Deprez, wielki autorytet medycyny estetycznej opracował i opatentował wiele skutecznych i innowacyjnych rozwiązań oraz możliwości terapeutycznych w leczeniu najtrudniejszych przypadków dermatologicznych swoich pacjentów.

Dr Edyta Engländer posiada kilkunastoletnie doświadczenie w stosowaniu pilingów oraz tysiące przeprowadzonych terapii. Wsparciem jest doskonale wykształcony i doświadczony zespół

W trakcie prezentacji Dr Edyta Engländer poruszała m.in. zagadnienia:

Jak całorocznie stosować pilingi? – kluczem jest odpowiednie zabezpieczenie i pielęgnacja;
Szerokie spektrum wskazań – lecznicze – trądzik młodzieńczy, trądzik późny, trądzik różowaty, łojotok, profilaktyka nawrotów trądziku, regulacja łojotoku, wzmożonego rogowacenia, przebarwienia, w tym pozapalne, blizny potrądzikowe, rogowacenie słoneczene / elastoza , rogowacenie mieszkowe;
Wskazania estetyczne – szeroko pojęte działania anty-aging, przygotowanie do terapii estetycznych (włącznie z RF, HIFU, IPL), słabo i średnio nasilony (wczesny) photo-aging, można łączyć z zabiegami mikronakłuwania, koagulacji, IPL, mezoterapii, PRP.
Nowością jest stosowanie w gabinecie pilingu fenolowego Easy PHEN VERY LIGHT, który możemy stosować przy:

Leczeniu fotostarzenia skóry twarzy;
Rogowaceniu posłonecznym;
Plamach soczewicowatych;
Przebarwieniach;
Nierównomiernej pigmentacji;
Drobnych zmarszczkach.
Podczas sobotniej Gali odbyło się wręczenie Pereł Dermatologii Estetycznej. Kapituła Konkursu z okazji 20-lecia postanowiła uhonorować specjalnym wyróżnieniem produkty, które odegrały szczególną rolę w rozwoju dermatologii estetycznej. Jednym z nich jest ulubiony przez nasze Pacjentki – piling EASY TCA! Zwycięzcy Gratulujemy!!!