Analiza kolorystyczna

Każda osoba, dbająca o swój wygląd, niemalże codziennie staje przed dylematem: co ubrać, aby wyglądać odpowiednio do sytuacji, które czekają nas danego dnia. Rozważamy kolor ubrania, rodzaj makijażu, dodatki. Oprócz tego zastanawiamy się, czy na pewno będą do siebie pasować i czy całość stroju będzie spójna.

To samo tyczy się koloru włosów – jego wybór często jest jedną z ważniejszych wizerunkowo decyzji. Czy można dokonać wyboru, nie ryzykując „metody prób i błędów”? Tak. Właśnie temu służy indywidualna analiza kolorystyczna.

Dzięki analizie kolorystycznej można codziennie wyglądać doskonale, a wizerunek będzie jednocześnie spójny i urozmaicony. Zniknie odwieczny problem „w co się ubrać”, ponieważ wszystkie ubrania będą do siebie pasowały.

analiza kolorystyczna

Analiza kolorystyczna Wrocław gabinet dr Edyty Engländer


Co to jest analiza kolorystyczna?

To sprecyzowanie, jakie dokładnie odcienie i barwy powinniśmy stosować w swojej garderobie i makijażu, aby wyglądać po prostu pięknie. To naukowa wiedza bazująca na teorii kolorów i technikach analizy kolorystycznej. Umożliwia podkreślanie kolorem najpiękniejszych cech w naszym wyglądzie. Uczestnik analizy dowiaduje się, jakie kolory wybierać, jak je ze sobą zestawiać oraz jakich kolorów powinien unikać, gdyż podkreślą zmęczenie, zmarszczki czy wręcz postarzą lub dodadzą kilogramów.

 

Dla kogo jest analiza kolorystyczna?

Wbrew potocznym opiniom nie tylko dla osób publicznych czy ludzi biznesu. Analiza kolorystyczna jest dla każdego, kto chce dobrze i atrakcyjnie wyglądać. To wskazówka zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.

 

analiza kolorystyczna wrocławLato, Jesień, Zima, Wiosna. Jakie są typy urody?

Typy kolorystyczne zostały przypisane poszczególnym porom roku. Pani Wiosna charakteryzuje się jasną urodą o ciepłym odcieniu. Pani Lato – jasną, jednak chłodną kolorystyką. Pani Jesień – barwami ciemniejszymi i ciepłymi. Zaś Pani Zima – czystymi chłodnymi ciemniejszymi kolorami.

Ten podział okazał się jednak niewystarczający, ponieważ niewiele osób wykazuje cechy typowe dla jednej z czterech pór roku. Większość ludzi na świece posiada cechy kolorystyczne mieszane, lub tzw. neutralne. Dlatego obecnie większość kolorystów na świecie bazuje na 12 typach urody.

 

 

Analiza kolorystyczna Wrocław gabinet dr Edyty Engländer

Wyróżniamy aż 12 typów urody:

Jasna Wiosna, Ciepła Wiosna, Czysta Wiosna,

Jasne Lato, Chłodne Lato, Zgaszone Lato,

Ciemna Jesień, Ciepła Jesień, Zgaszona Jesień,

Czysta Zima, Chłodna Zima, Ciemna Zima

dermatologia estetyczna wrocław

Typ kolorystyczny urody CIEPŁA WIOSNA

Jak przebiega spotkanie z konsultantką?

Na początku wykonywany jest demakijaż oraz zasłaniane są włosy i ubranie. Jako pierwsze przykładane są do twarzy uczestnika złote i srebrne chusty, aby określić typ urody jako ciepły lub zimny. Następnie dzięki specjalnym szablonom kolorystycznym klasyfikuje się typ kolorystyczny według pory roku. Kolejnym krokiem jest przykładanie kolorowych chust aby wskazać dokładnie kolory, jakie powinno się wybierać przy doborze ubrań i kosmetyków. Następnie za pomocą chust w odcieniach złota i srebra określa się najbardziej pasujący kolor biżuterii. Na zakończenie konsultantka przykłada kosmyki sztucznych włosów w różnych barwach, aby zaproponować kolorystykę włosów.

Analiza kolorystyczna

Analiza kolorystyczna Wrocław gabinet dr Edyty Engländer

W takcie wizyty uczestnik otrzymuje zestaw „Moje Kolory” na którym konsultantka zaznacza których kolorów i jak powinien używać, aby podkreślały koloryt karnacji i rozświetlały cerę. Taką „minipaletę” kolorystyczną można nosić na przykład w portfelu i korzystać w trakcie zakupów.

 

Co daje indywidualny dobór kolorów?

Ogólna wiedza, powtarzana od pokoleń, że blondynki powinny chodzić w niebieskim to ogromne uproszczenie. Dlaczego? Ponieważ jest kilkadziesiąt odcieni niebieskiego i aż dwanaście typów urody. Tylko indywidualna konsultacja pozwoli na określenie, które odcienie są tak naprawdę najlepsze dla danej osoby. Oznacza to skupienie się na odcieniach zarówno ubrań, jak i dodatków, koloru włosów, kosmetyków do makijażu i sposobach łączenia barw odpowiednich dla danego typu urody.

jak rozpoznać typ kolorystyczny urody

Typ kolorystyczny urody CZYSTA WIOSNA

Analiza kolorystyczna jest w stanie zapewnić także wymierne korzyści. Dzięki niej możliwa jest oszczędność czasu i pieniędzy, ponieważ dokonywane zakupy będą w 100% trafione.

 

Czy analiza kolorystyczna oznacza zmianę w wyglądzie i nowy zestaw ubrań w szafie?

Wiele osób obawia się, że za analizą kolorystyczną idzie całkowita zmiana wyglądu. Niepotrzebnie. Świadomość własnego wyglądu może pociągnąć za sobą na przykład zmianę koloru włosów. Przede wszystkim jednak uczestnik otrzymuje dużą porcję wiedzy o tym, jakie odcienie ubrań, dodatków czy kolorowych kosmetyków do makijażu powinien wybierać. Przemiana zazwyczaj jest rozłożona w czasie.

dermatologia estetyczna wrocław

Typ kolorystyczny urody ZGASZONA JESIEŃ

 

Dzięki analizie kolorystycznej można codziennie wyglądać doskonale, a wizerunek będzie jednocześnie spójny i urozmaicony. Zniknie odwieczny problem „w co się ubrać”, ponieważ wszystkie ubrania będą do siebie pasowały. 

 

Analiza kolorystyczna Wrocław CENA: 550 zł
Dodatkowo w prezencie zestaw akcesoriów „Moje kolory”, dzięki którym zawsze i w każdej sytuacji można sprawdzić, jaki kolor podkreśli naszą urodę.

W skład zestawu wchodzi:
– karnet kolorystyczny (do torebki)
– minipaleta (do portfela lub kieszeni)
– paleta kolorów A4 (do szafy)

Analiza kolorystyczna Wrocław 4

Analiza kolorystyczna Wrocław gabinet dr Edyty Engländer

Na spotkanie dotyczące analizy kolorystycznej warto przynieść kilka swoich ulubionych ubrań i dodatków, zdjęcia z dzieciństwa lub w różnych kolorach włosów oraz kilka kolorowych kosmetyków do makijażu.

typ kolorstyczny

Księżna Kate Middletone – to przykład urody typu: LATO

ANALIZA KOLORYSTYCZNA WROCŁAW – UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ:
M. 660 627 217 recepcja@englander.com.pl

 

Zobacz różne typy kolorystyczne na przykładach sławnych osób
–> ANALIZA KOLORYSTYCZNA