Karboksyterapia

Karboksyterapia to bezpieczne i kontrolowane zastosowanie medycznego dwutlenku węgla (CO₂). Poprawia krążenie w tkankach, teksturę i elastyczność skóry, stymuluje produkcję nowego kolagenu i tworzenie zdrowych naczyń włosowatych.

Terapia dwutlenkiem węgla wywodzi się z lecznictwa uzdrowiskowego. Począwszy od 1932 roku, iniekcje medycznego CO2 stosuje się w praktyce, a przeprowadzone badania pokazały korzystny efekt tego typu zabiegów u pacjentów z problemami naczyń tętniczych.

Ta naturalna, mało inwazyjna metoda świetnie sprawdza się w odmładzaniu i ujędrnianiu delikatnej skóry wokół oczu, wokół ust, na twarzy, szyi, dekolcie lub dowolnej okolicy całego ciała.

Certyfikowana maszyna referencyjna do wszystkich badań klinicznych, ze wszystkimi wymaganymi atestami medycznymi, stoi w Gabinecie Dermatologii Ogólnej i Estetycznej Dr Edyty Engländer.

– Karboksyterapia jest wybitnie polecana przy leczeniu cellulitu – mówi dr Edyta Engländer. – Redukuje nawet bardzo zaawansowany cellulit. Do tej pory nie było nic tak skutecznego – dodaje lekarka. – Kolejnymi wskazaniami są dla terapii dwutlenkiem węgla są wypadanie włosów i cienie pod oczami – tłumaczy dr Edyta. – Są to zabiegi z których pacjenci korzystają najchętniej.

Efekty?

  • Pobudzenie mikro i makro krążenia – krew z tlenem płynie w miejsce w które jest podany dwutlenek węgla.
  • Dotlenienie i odżywienie komórek
  • Tworzenie nowych, zdrowych naczyń włosowatych – pobudza wzrost nowych włosów
  • Tworzenie nowego kolagenu

Zalecane jest przeprowadzenie serii zabiegów, ponieważ efekty pojawiają się przy trzecim do piątego zabiegu.

Chcesz dowiedzieć się jeszcze więcej o metodzie? Kliknij na link ->  KARBOKSYTERAPIA