Ranking polecanych zabiegów medycyny estetycznej

ARTYKUŁ Z CYKLU:  NATURALNA REGENERACJA I NIEINWAZYJNE METODY ODMŁADZANIA SKÓRY

Medycyna estetyczna podlega wszystkim procesom charakterystycznym dla współczesności, których wspólnym mianownikiem jest “nowość”. Nowościom się wiele wybacza, zwłaszcza na początku. Jednak jak to jest w przypadku medycyny estetycznej, gdzie weryfikacja jest stosunkowo szybka i z której korzystają setki tysięcy pacjentów? Odpowiada dr Andrzej Ignaciuk, prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging.

 

Najbardziej znani i doświadczeni lekarze w ogromnej większości korzystają ze sprawdzonych i uznanych metod. Oto ranking polecanych zabiegów medycyny estetycznej, które mimo upływu lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem lekarzy i pacjentów.

Zabiegi medycyny estetycznej, które się nie starzeją

TOKSYNA BOTULINOWA
Zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej są stosunkowo bezpieczne, przewidywalne i nawet, jeśli pojawią się objawy uboczne, to są one przejściowe. Za to efekty wykorzystania toksyny botulinowej są wyśmienite – natychmiastowo zauważalne, bardzo naturalne i utrzymują się od kilku do kilkunastu miesięcy.

KWAS HIALURONOWY
Kwas hialuronowy stosowany w zabiegach wykazuje wysoki profil bezpieczeństwa. Skutki uboczne pojawiają się niezmiernie rzadko i są łatwo odwracalne. Efekty zastosowania kwasu hialuronowego są długie i bardzo naturalne, pod warunkiem, że zabieg przeprowadza doświadczony lekarz specjalista.

Ranking polecanych zabiegów medycyny estetycznej

PEELINGI
Peelingi są popularne, stosunkowo powierzchowne i mają działanie naprawczo – regeneracyjne. Efekt także jest dostrzegalny. Należy jednak pamiętać, że w przypadku peelingów mocniejszych, rośnie nie tylko koszt zabiegu, ale i ryzyko powikłań.

LASER CO2 FRAKCYJNY
Zabieg laserem frakcyjnym wykonujemy, aby uzyskać następujące efekty: poprawa jakości skóry, zwiększenie ilości kolagenu, zmniejszenie porów, spłycenie zmarszczek i blizn potrądzikowych oraz rozjaśnienie przebarwień.

KWAS POLIMLEKOWY (SCULPTRA)
Kwas polimlekowy bardzo dobrze odtwarza i kompensuje zaniki tkanki tłuszczowej oraz poprawia kondycje skóry, ujędrniając ją i pogrubiając. Stosowany jest do redukcji bruzd nosowo-wargowych i w kącikach ust, uwypuklenia zapadniętych policzków oraz okolicy skroni i żuchwy.

NOWOŚCI TRAKTUJ Z REZERWĄ

fot. www.com-and-media.pl

Dr Andrzej Ignaciuk, prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aginf, fot. www.com-and-media.pl

Na podstawie własnych doświadczeń obserwuję, że spośród wprowadzanych na rynek medycyny estetycznej “nowości”, tylko jedna na dziesięć sprawdza się i okazuje się być krokiem naprzód. Pozostałe można uznać w najlepszym przypadku za nieskuteczne, o ile nie szkodliwe. Nietrudno znaleźć na rynku przykłady takich metod. W końcu co rusz wprowadzane są środki odchudzające, przyjmowane doustnie, w kremach i zastrzykach. Wiele jest też kosmetyków czyniących “cuda”, tzw. preparatów wypełniających zmarszczki “na bardzo długo”, substancji usuwających przebarwienia “na zawsze” oraz laserów, które niemal w magiczny sposób “korygują wszelkie niedoskonałości” skóry i sylwetki. Niestety w pewnym stopniu winni są sami lekarze, którzy często ulegają namowom nie do końca uczciwych lub po prostu niekompetentnych sprzedawców. Część winy wynika też z nieprzygotowania niektórych lekarzy do wykonywania zabiegów medycyny estetycznej.

 

Ranking polecanych zabiegów medycyny estetycznej:
BEZPIECZEŃSTWO PRZEDE WSZYSTKIM!

Dlaczego właśnie te zabiegi, pomimo upływających lat, są ciągle stosowane i powszechnie lubiane, zarówno przez lekarzy, jak i pacjentów? Przede wszystkim na ich korzyść przemawia bezpieczeństwo, potwierdzone wieloletnimi badaniami oraz certyfikaty, przyznawane m.in. przez FDA, Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków. Sprawdzone preparaty i urządzenia medyczne posiadają też znak jakości CE – oznaczający, że spełniają one europejskie normy bezpieczeństwa. Efekty wymienionych kuracji są łatwe do przewidzenia oraz, w przypadku wystąpienia powikłań, odwracalne. Gwarantują również najlepszą relację kosztów do efektów. Podsumowując, do nowości trzeba podchodzić z drobną dozą nieufności i korzystać tylko z wybranych, posiadających odpowiednie certyfikaty i racjonalną cenę.

 

Zabiegi medycyny estetycznej, które się nie starzeją – ranking polecanych zabiegów medycyny estetycznej 
Artykuł pojawił się w dodatku specjalnym do magazynu Elle, Piękna w każdym wieku.

 

Strefa Wiedzy:

usuwanie cieni pod oczami

 

 

Piękna oprawa oczu. Jak usunąć cienie pod oczami. Część 1

 

likwidacja cienie pod oczami wrocław

 

Piękna oprawa oczu. Usuwanie cieni pod oczami. Część 2

 

 

 

Wypróbuj sprawdzone zabiegi z zakresu dermatologii i medycyny estetycznej. Zajrzyj do zakładki: ZABIEGI