Leczenie nadpotliwości pach, dłoni, stóp

Nadpotliwość to schorzenie polegająca na wydzielaniu zbyt dużej ilości potu przez organizm. Może być powiązane z innymi schorzeniami organizmu, które wymagają terapii farmakologicznej. Nadpotliwość jest przyczyną dyskomfortu w sferze zawodowej oraz prywatnej. Najczęściej obejmuje dłonie, stopy, okolice pach, ale też skórę twarzy i głowy (wzdłuż linii włosów). W gabinecie stosujemy zabieg medycyny estetycznej, który skutecznie minimalizują ten problem.

Nadpotliwość leczenie – Dermatolog Wrocław

Nadpotliwość może występować zarówno u kobiet, jak i mężczyzn, choć w naszym gabinecie zdecydowanie większa ilość Pacjentów z tym wstydliwym problemem, to Panie. Wstydliwym, gdyż wielokrotnie przeszkadza w codziennych aktywnościach, Pacjent często zmienia ubranie, gdyż śladu potu mogą wyglądać nieestetycznie i powodują znaczny dyskomfort.

Terapia polega na miejscowym ostrzyknięciu leczonej okolicy toksyną botulinową. Wykorzystanie toksyny w leczeniu nadpotliwości pach przynosi bardzo dobre efekty. Botulina skutecznie blokuje zakończenia nerwów odpowiedzialnych za działanie gruczołów potowych, a efekt utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy. Zabieg jest małoinwazyjny i nie towarzyszą mu praktycznie żadne efekty uboczne.

Dodatkowym, leczonym obszarem są dłonie, które często powodują dyskomfort, zwłaszcza u osób, z relacjami biznesowymi, wymagającymi częstego podania dłoni. Szczególnie latem, gdy na dworze jest gorąco, dolegliwość jest wyjątkowo uprzykrzająca funkcjonowanie.

Dr Edyta Engländer to ekspertka z dziedziny Dermatologia Ogólnej i Estetycznej. Specjalizuje się w dermatologii, laseroterapii oraz dermatoskopii. Na pewno znajdziemy dla Ciebie rozwiązanie. Umów się na konsultacje w naszym gabinecie we Wrocławiu.

NADPOTLIWOŚĆ LECZENIE – DERMATOLOG WROCŁAW : ZAPYTAJ O ZABIEGI,  sprawdź CENNIK

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ: M. 660 627 217 recepcja@englander.com.pl