Trądzik młodzieńczy

Trądzik młodzieńczy to jedno z najczęstszych schorzeń skóry, na które cierpią młodzi ludzie. Leczenie trądziku dawno przestało być jednak wyłącznie problemem młodych ludzi. Coraz częściej diagnozuje się go też u osób dorosłych, po 30. roku życia (tzw. adult acne). Przyczyny schorzenia są złożone (m.in. predyspozycje genetyczne, hormony). Trądzik nasilają też niewłaściwa pielęgnacja, bywa, że i źle dobrana dieta. Problemu, mimo że tak powszechny, nie należy bagatelizować. Nieleczone zmiany skórne prowadzą m.in. do powstawania bliznowców. Samo schorzenie łączy się bardzo często z dużym stresem i dyskomfortem u pacjentów.

Leczenie trądziku w każdym przypadku przebiega indywidualnie. Bywa długotrwałe i wymaga konsekwencji w postępowaniu. Najlepsze efekty przynoszą terapie złożone, łączące farmakoterapię (leki doustne, leki stosowane miejscowo na skórę) i laseroterapię z odpowiednimi zabiegami dermatologicznymi wsparte właściwą pielęgnacją domową (zaawansowane dermokosmetyki).

Leczenie trądziku Wrocław

  • Laser frakcyjny CO2 – w sposób kontrolowany dziurkuje skórę, tworząc w niej mikrokanaliki. Uszkadzając ją, uruchamia proces regeneracji i odbudowy. Dodatkowo wpływa na złuszczenie naskórka, ograniczenie produkcji wydzielanego przez skórę sebum, zniwelowanie widoczności porów oraz redukcja zmian trądzikowych.  Dzięki działaniu lasera frakcyjnego CO2 zyskujemy nową, zdrową i napiętą skórę.
  • Peelingi medyczne – to popularna metoda wyrównywania kolorytu, struktury skóry oraz redukcji niedoskonałości. Pomagają złuszczać martwy naskórek, pobudzając naturalne procesy regeneracji. Doskonale wspierają terapię leczenia trądziku.
  • Pielęgnacja – pomożemy Ci dobrać odpowiednią. Właściwa pielęgnacja opiera się na stosowaniu środków nawilżających, oczyszczających i przeciwsłonecznych, a także dermokosmetyków dodatkowo o działaniu przeciwzapalnym.
  • Doskonałym wsparciem dla terapii leczenia trądziku młodzieńczego i trądziku dorosłych  jest naświetlanie lampą LED. Lampa LED przyspiesza regenerację skóry. Specjalne programy lampy pozwalają działać przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie przynosząc znakomite efekty leczenia trądziku oraz trudno gojących się ran.

Leczenie trądziku Wrocław: dr Edyta Engländer to ekspertka z dziedziny Dermatologii Ogólnej i Estetycznej.  Specjalizuje się w leczeniu trądziku, laseroterapii oraz dermatoskopii. Na pewno znajdziemy dla Ciebie rozwiązanie. Umów się na konsultacje w naszym gabinecie we Wrocławiu.


SKUTECZNE LECZENIE TRĄDZIKU WROCŁAW – ZAPYTAJ O ZABIEGI,  sprawdź CENNIK

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ: M. 660 627 217 recepcja@englander.com.pl