Nadmierne wypadanie włosów

Nadmierne wypadanie włosów ma wiele przyczyn. Sprzyjają mu niektóre schorzenia, przyjmowanie określonych leków, skłonności genetyczne, czynniki hormonalne, a nawet płeć. Pewne znaczenie dla kondycji włosów ma też dieta, przemęczanie i długotrwały stres. Schorzenie, zwłaszcza w przypadku kobiet, łączy się ogromnym dyskomfortem psychicznym.

Nadmiernemu wypadaniu włosów należy przeciwdziałać. Terapię dobiera się w zależności od diagnozy lekarskiej. Najlepsze efekty zapewnia połączenie różnych metod – leczenia farmakologicznego (przyjmowanie środków doustnych), stosowania preparatów leczniczych na skórę, właściwej pielęgnacji oraz zabiegów dermatologicznych wspierających efekty kuracji.

Nadmierne wypadanie włosów – do jakiego lekarza?

Nasz gabinet współpracuje z laboratorium TrichoLAB, które specjalizuje się w badaniach trichoskopowych skóry głowy i analizie tych wyników. To pierwszy krok na drodze do skutecznego leczenia łysienia.

Zabiegi, które można wprowadzić, w tym celem lepszych efektów leczenia farmakologicznego to:

OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE to skuteczna terapia w przypadku problemów z gęstością i kondycją włosów. Korzyści zabiegu :

  • zwiększenie wzrostu włosów
  • poprawa gęstości włosów
  • poprawa struktury włosów i skóry głowy

KARBOKSYTERPIA  –  to bezpieczne i kontrolowane zastosowanie medycznego dwutlenku węgla (CO₂).

Podczas zabiegów karboksyterapii  pobudzone zostaje mikro i makro krążenie, a krew wraz z tlenem płynie w miejsce, do którego jest podawany dwutlenek węgla. Następuje dotlenienie i odżywienie skóry głowy. Zmienia się także pH skóry. Spada do poziomu, w którym komórki zaczynają się regenerować i wytwarzać kolagen. Powstają nowe, zdrowe naczynia, które odżywiają mieszki włosowe.

Na wypadanie włosów rekomendujemy połączenie karboksyterapi z osoczem bogatopłytkowym, czyli naszymi własnymi, autoimmunologicznymi płytkami krwi.  W celu uzupełnienia witamin lub minerałów można stosować zamiennie z zabiegami mezoterapii.

Dr Edyta Engländer to ekspertka z dziedziny Dermatologii Ogólnej i Estetycznej. Na pewno znajdziemy dla Ciebie rozwiązanie. Umów się na konsultacje w naszym gabinecie we Wrocławiu.

NADMIERNE WYPADANIE WŁOSÓW – ZAPYTAJ O ZABIEGI,  sprawdź CENNIK

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ: M. 660 627 217 recepcja@englander.com.pl