Trądzik różowaty

Trądzik różowaty jest jednym z najczęstszych powikłań cery naczyniowej. Utrwalone na skórze zmiany to nic innego, jak popękane naczynka, które nieleczone objawiły się w postaci rumienia i mogły przyjąć postać trądziku różowatego.

Problem ma złożone podstawy. Poza skłonnością do pękających naczynek na schorzenie wpływają predyspozycje genetyczne, niektóre choroby i przyjmowane leki. Nasilają go czynniki zewnętrzne oraz niewłaściwa pielęgnacja.

Trądzik różowaty leczenie Wrocław

Leczenie trądziku różowatego jest złożone. Poza terapią doustną (leki, substancje uszczelniające naczynia krwionośne), pielęgnacją, której zadaniem będzie złagodzenie stanów zapalnych skóry i jej wyciszenie, konieczne są zabiegi rozwiązujące problem rozszerzonych naczynek krwionośnych. Tutaj najskuteczniejsza okazuje się laseroterapia.

Leczenie trądziku Wrocław

  • Laserowe zamykanie naczynek – stosujemy laser wykorzystujący wąskopasmowe światło pulsacyjne. Zabieg stanowi świetną profilaktykę w przypadku skóry płytko unaczynionej, wrażliwej i skłonnej do powstawania rumienia. Jest on również stosowany w profilaktyce i leczeniu trądziku różowatego.
  • Laser frakcyjny CO2 – w sposób kontrolowany dziurkuje skórę, tworząc w niej mikrokanaliki. Uszkadzając ją, uruchamia proces regeneracji i odbudowy. Dodatkowo wpływa na złuszczenie naskórka, ograniczenie produkcji wydzielanego przez skórę sebum, zniwelowanie widoczności porów oraz redukcja zmian trądzikowych.  Dzięki działaniu lasera frakcyjnego CO2 zyskujemy nową, zdrową i napiętą skórę.
  • Peelingi medyczne – to popularna metoda wyrównywania kolorytu, struktury skóry oraz redukcji niedoskonałości. Pomagają złuszczać martwy naskórek, pobudzając naturalne procesy regeneracji. Doskonale wspierają terapię leczenia trądziku.
  • Pielęgnacja – pomożemy Ci dobrać odpowiednią. Właściwa pielęgnacja opiera się na stosowaniu środków nawilżających, oczyszczających i przeciwsłonecznych, a także dermokosmetyków dodatkowo o działaniu przeciwzapalnym.
  • Doskonałym wsparciem dla terapii leczenia trądziku młodzieńczego i trądziku dorosłych  jest naświetlanie lampą LED. Lampa LED przyspiesza regenerację skóry. Specjalne programy lampy pozwalają działać przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie przynosząc znakomite efekty leczenia trądziku oraz trudno gojących się ran.

Trądzik różowaty leczenie Wrocław: dr Edyta Engländer to ekspertka z dziedziny Dermatologii Ogólnej i Estetycznej. Specjalizuje się w leczeniu trądziku i przewlekłych problemów skóry. Na pewno znajdziemy dla Ciebie rozwiązanie. Umów się na konsultacje w naszym gabinecie we Wrocławiu.

TRĄDZIK RÓŻOWATY LECZENIE WROCŁAW: ZAPYTAJ O ZABIEGI,  sprawdź CENNIK

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ: M. 660 627 217 recepcja@englander.com.pl