Nadszedł idealny czas na zabiegi estetyczne. Można wykonywać praktycznie wszystko i to bezpiecznie, podczas gdy niektóre zabiegi szczególnie. Zwłaszcza te, które naprawiają szkody wynikające z urlopu i ekspozycji na słońce, a wymagają dłuższej terapii.

!!! przypominamy wszystkim zapominalskim o badaniu znamion po lecie! Często poswatają one właśnie podczas nadmiernej ekspozycji na promieniowanie UV, dlatego jesienna kontrola powinna na stałe zagościć w naszym kalendarzu. Warto pamiętać, że 90% przypadków nowotworów skóry można leczyć, jeśli zostaną wykryte  we właściwym momencie.

 

Jesień i zima w gabinecie to przede wszystkim:

  • niwelowanie przebarwień – to taki częsty, niechciany wakacyjny suvenir. Często, będąc nawet  w cieniu, nie stosujemy odpowiednio często zabezpieczenia filtrem UV+50 i już po kilku godzinach mogą pojawić się niechciane, brązowe plamy… Niestety, mimo iż szybko powstają, ich usunięcie wymaga czasu i odpowiedniego leczenia. W gabinecie, dr Edyta Englander przygotowała specjalną, autorską metodę, która pozwoli w dużym stopniu rozjaśnić, a wielokrotnie usunąć przebarwienia. Jesień to właśnie idealny moment na rozpoczęcie terapii.
  • zamykanie naczyń – pod wpływem promieniowania UV naczynia krwionośne rozszerzają się, przez co stają się bardziej widoczne lub powodują rumień. Seria zabiegów laserem Harmony XL niweluje popękane naczynka na twarzy czy dekolcie. Pozwoli przywitać wiosnę w nowej odsłonie 🙂 A by efekt mógł się utrzymywać, nie należy zapominać o ochronie przeciw UV przez cały rok!
  • leczenie trądziku – ekspozycja skóry z trądzikiem słońcem, to częsta pułapka. Choć słońce wysuszy krosty i nada skórze ładną opaleniznę, to bardzo nasili zwężenie ujść gruczołów łojowych, a w efekcie spowoduje powstanie kolejnych zaskórników, grudek i krost. Często jesienią dochodzi do nawrotu zmian trądzikowych  ze wzmożoną intensywnością.
  • szara, zmęczona skóra o nierównym kolorycie – idealną będzie terapia Retix.C RETIBOOSTER z Retinolem. Zabieg łączy w sobie odmładzające działanie retinolu w połączeniu z witaminą C z kwasem ferulowym, mlekowym oraz niacymidem o działaniu odmładzającym i rozświetlającym. To prawdziwy koktajl młodości!
  • wprowadzenie retinolu do codziennej pielęgnacji – retinol, pochodna witaminy A zwanej witaminą młodości,  łatwo przenika w głąb skóry, pobudza jej komórki do odnowy. To podstawa prawidłowej pielęgnacji skóry, nie tylko dojrzałej, ale również młodej, ze skłonnością do trądziku. Jesień i zima to idealny czas na budowanie tzn. tolerancji. Chcesz wiedzieć więcej? Zachęcamy do wywiadu z dr Edytą Englander, specjalistą dermatolog, od kilkunastu lat zajmująca się terapią z użyciem retinolu – RETINOL – GWIAZDA PIELĘGNACJI.

 

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ:

M. 660 627 217  recepcja@englander.com.pl