Getting Skin Ready to pierwszy krok w pielęgnacji skóry. Przywróci jej najbardziej zdrowy i zrównoważony stan, tak by odzyskała promienny blask i jasną karnację, niezależnie od rodzaju skóry.

“Wiele osób błędnie postrzega skórę jako ścianę do malowania lub dekorowania, ale nie jako żywy organ do pielęgnacji i leczenia … Każdy musi oczyścić, złuszczać i tonować, bez względu na rodzaj skóry. “– DR ZEIN OBAGI.

ETAP 1 każdego protokołu pielęgnacyjnego ZO Skin Health to:

Getting Skin Ready, czyli przygotowanie skóry. To jeden z najważniejszych etapów codziennej pielęgnacji, na który składają się następujące kroki:

1. Oczyszczanie

2. Peelingowanie

3. Kontrola sebum/tonizacja

 

Stosowanie tych 3 kroków w krótkim czasie przywróci Twojej skórze zdrowy wygląd i blask.

 

Szczegółowe informacje:

Preparat myjący (np. Hydrating Cleanser, Exfoliating Cleanser lub Gentle Cleanser) nakładamy na zwilżone dłonie i wykonujemy 60 sek. masaż/demakijaż twarzy. Przez 10 sek. myjemy również oczy. Wszystkie preparaty bardzo dobrze usuwają makijaż oka. Preparat używamy rano i wieczorem.

Peeling, marka w portfolio posiada dwa peelingi mechaniczne. Exfoliating Polish, nasz bestseller, zawiera kryształki tlenku magnezu, które rozpuszczają się pod wpływem masażu. Dodatkowo zawiera wyciąg z liści drzewa herbacianego oraz wit. A, C i E.

Preparat należy stosować 2-3 razy w tygodniu masując twarz przez około 1-1,5 minuty z dodatkiem odrobiny wody. Nacisk na skórę podczas masażu powinien być minimalny lub prawie zerowy. Jeśli produkt odpowiada pacjentowi, należy zwiększać częstotliwość stosowania i można go używać nawet codziennie. Peeling może być używany również na skórę powiek.

Exfoliating Polish otrzymał tytuł Best Beauty Buys od magazynu InStyle w 2017r.

Preparaty do kontroli ilości sebum na powierzchni skóry (Complexion Renewal Pads/Oil Control Pads) LUB tonik (Calming Toner) przywracają prawidłowe pH skóry oraz regulują ilość sebum i działają eksfoliująco. Przecieramy twarz płatkiem nasączonym tonikiem 1-2 razy dziennie lub płatkiem nasączonym mieszanką kwasów (2% salicylowego, glikolowego i migdałowego).