Dermatologia laserowa

Utrata jędrności, napięcia, elastyczności skóry to nie tylko oznaki procesu starzenia, jak sądzą niektórzy. Przyczyną może być nadmierne korzystanie ze słońca (lub solarium), palenie papierosów, znaczna utrata wagi, nieprawidłowa dieta. W efekcie wyglądamy na starsze, stale niewyspane, zmęczone … Nie musi tak być. Możesz to zmienić! Pomoże Ci w tym zabieg laserem frakcyjnym.

Laser frakcyjny CO2  – lider w odmładzaniu skóry!

„ Laser frakcyjny to niekwestionowany lider w odmładzaniu i odświeżaniu skóry. Wprowadzony do medycyny estetycznej kilkanaście lat temu, nadal nie ma sobie równych. Wygładzenie, ujędrnienie, wyrównywanie kolorytu czy zwężanie porów to główne korzyści wynikające z laserowej terapii” – podkreśla dr Edyta Englander, właścicielka Gabinetu Dermatologii Ogólnej i Estetycznej.
„ Efekty zabiegów z użyciem lasera frakcyjnego doskonale wpisują się w potrzeby i oczekiwania moich pacjentów, którzy stawiają na ich naturalność. Światło lasera niczym magiczna różdżka uruchamia w skórze procesy naprawcze i regeneracyjne. Skóra korzystając z własnych zasobów przebudowuje się i zmienia, tak byśmy po miesiącu mogli zobaczyć jej nowe, zdrowe oblicze. To wszystko za sprawą wyprodukowanego kolagenu, białka odpowiedzialnego za jędrność i elastyczność. Jeden z moich pacjentów podsumował terapię mówiąc: Pełna ekologia. Trudno się z niniejszym określeniem nie zgodzić – w tym zabiegu bazujemy na naturalnych zdolnościach organizmu do samoodnowy” – dodaje dr Edyta Englander, specjalista dermatolog.

Dermatologia laserowa – Jakich efektów należy się spodziewać po zabiegu z użyciem lasera CO2?

Skóra się przebudowuje, powstaje nowy kolagen, więc pierwszym widocznym efektem będzie jej odmłodzenie. Stanie się wyraźnie napięta, jędrna, elastyczna w dotyku. Zmarszczki ulegną wygładzeniu, pory zwężeniu, a kolor wyrówna się i rozjaśni. Wyobraź sobie, że nową skórę…

Ile zabiegów dermatologii laserowej należy wykonać?

Ilość zabiegów przede wszystkim zależy od kondycji skóry pacjenta. Nie wiek, lecz dotychczasowy styl życia przekłada się na wygląd naszej skóry. Przykładowo: młode pacjentki często wymagają terapii z uwagi na uszkodzenia posłoneczne, a ich skóra jest w gorszym stanie, niż niejednej pani w średnim wieku. W większości przypadków wystarczająca jest seria 3 zabiegów w miesięcznych odstępach. Należy pamiętać, że dopiero po 6 miesiącach od pierwszego zabiegu obserwujemy pełny efekt terapii czyli wyprodukowany kolagen i jego dzieło.

Czy zabieg laserem frakcyjnym wymaga szczególnych przygotowań?

Poza ogólnymi przeciwskazaniami do zabiegu, pacjent powinien wiedzieć o zaleceniach związanych z rekonwalescencją pozabiegową. Tak, by zabieg nie kolidował w codziennych aktywnościach typu: wyjście do opery czy rodzinny obiad. Zaczerwienienie, obrzęk czy łuszczenie się skóry to naturalne następstwa zabiegu, które mogą potrwać kilka dni. W związku z tą niedogodnością część pacjentów woli spędzić ten czas w warunkach domowych. Aktywnym podpowiadamy, że makijaż kamuflujący można wykonać już na drugi dzień, gdyż nie przeszkadza w pozabiegowej pielęgnacji.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ: M. 660 627 217 recepcja@englander.com.pl