Mezoterapia tradycyjna
Mezoterapia igłowa bez wątpienia jest jednym z najpopularniejszych zabiegów stosowanych w medycynie estetycznej na przełomie ostatnich lat. Pozwala w niemal bezinwazyjny sposób zapobiegać starzeniu się skóry, a także przeciwdziała wypadania włosów i cellulitowi. Efekty stają się widoczne niemal natychmiast po przeprowadzonym zabiegu, co stanowi dużą zaletę. Nie odnotowuje się zbyt wielu przeciwwskazań do przeprowadzenia mezoterapii, poza ciążą.
Przebieg zabiegu mezoterapii igłowej
Podczas zabiegu lekarz przy pomocy cienkiej igły, wykorzystując specjalną technikę zabiegową, podaje w określone miejsca niewielką ilość aktywnego preparatu. Stosowane mogą być różne techniki, w zależności od wskazań, rodzaju, a także właściwości preparatu. Wymagane są również odstępy czasowe pomiędzy kolejnymi zabiegami. Najczęściej stosowana metoda mezoterapii polega na wykonaniu płytkich śródskórnych wkłuć z pozostawieniem niewielkiej grudki, a więc depozytu preparatu, na konkretnym obszarze, który został poddany zabiegowi. Wchłonięcie owej grudki może nastąpić w przeciągu zaledwie kilku godzin bądź kilku dni w zależności od organizmu.
Nieco inaczej przebiega zabieg w przypadku dużej gęstości preparatów. Wówczas stosuje się technikę linijną, która polega na linijnym podawaniu preparatu w znacznie głębsze warstwy skóry. Wyróżnia się również technikę zwaną nappage polegająca na licznych mikronakłuciach. Część preparatu pozostawia się na skórze, który ulega samoistnemu wchłonięciu.
Preparaty stosowane do zabiegu mezoterapii
Podczas zabiegu mezoterapii stosuje się gotowe produkty zamknięte w sterylnych ampułkach bądź specjalnych ampułkostrzykawkach bądź też wykorzystuje się pobrane od Pacjenta osocze bogatopłytkowe. Dobór substancji aktywnej jest uzależniony od rodzaju zabiegu, a także potrzeb pacjenta. O ilości wprowadzanego preparatu decyduje lekarz. Mezoterapię najczęściej stosuje się w celu nawilżenia, rewitalizacji czy odmłodzenia skóry twarzy, szyi i dekoltu. Niekiedy w ten sposób odmładza się również dłonie. Mezoterapia skutecznie likwiduje obrzęki i zasinienia, a nawet cellulit oraz rozstępy. Możemy być ponadto wykorzystywania w leczeniu łysienia oraz profilaktyce wypadania włosów.
Korzyści mezoterapii
- Ujędrnienie, wygładzenie skóry
- Redukcja zmarszczek
- Rewitalizacja skóry
- Nawilżenie skóry
- Ujednolicenie kolorytu skóry
- Poprawa kondycji włosów
Działania niepożądane po zabiegu mezoterapii
Po wykonanym zabiegu mezoterapii nie powinny pojawić się żadne efekty uboczne. Bezpośrednio po zabiegu występuje przeważnie niewielki obrzęk oraz zaczerwienienie. Niekiedy pojawia się także zasinienie. Wszystkie te objawy ustępują w przeciągu kilku godzin bądź do kilku dni od zabiegu. Nie należy się więc nimi przejmować. Warto również pamiętać, że przez około dwa tygodnie po zabiegu musimy unikać silnego nasłonecznienia i nagrzewania. W tym okresie lepiej odpuścić zatem wizyty w solarium oraz saunie, należy za to stosować filtry przeciwsłoneczne i zalecone przez lekarza preparaty o właściwościach regenerujących.
MEZOTERAPIA WROCŁAW – sprawdź CENNIK
UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ: M. 660 627 217 recepcja@englander.com.pl