Botoks Wrocław

Toksyna botulinowa to jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej na świecie. Preparat skutecznie i bezpiecznie redukuje przewodnictwo nerwowe między nerwami i mięśniami, co skutkuje ich relaksacją. Efekt zabiegu jest czasowy i w pełni odwracalny. Przewodnictwo wraca po kilku miesiącach. Jego nasilenie zależy od wielkości podanej przez lekarza dawki i utrzymuje się od pół roku nawet do roku. 

Toksyna botulinowa pozwala na redukcję oznak starzenia skóry, w szczególności spłycenie bruzd i zmarszczek mimicznych (np. na czole, wokół oczu, ust). Koryguje najpopularniejsze defekty urody (m.in. opadające powieki), łagodzi rysy twarzy. Z powodzeniem stosuje się go w przypadku bruksizmu oraz nadmiernej potliwości.

We Wrocławiu zabieg z użyciem toksyny botulinowej można wykonać w naszym gabinecie. Zapraszamy na konsultacje.

Toksyna botulinowa Wrocław – bezpieczna medycyna estetyczna w gabinecie Dr Edyty Engländer

Zabieg polega na śródskórnej iniekcji dobranej przez lekarza dawki preparatu. Jest praktycznie bezbolesny (stosuje się znieczulenie miejscowe), nie wymaga rekonwalescencji, ani specjalnych przygotowań. Najlepsze rezultaty przynosi wkomponowany w złożoną kurację odmładzającą, połączony np. z zabiegami z użyciem kwasu hialuronowego.

 

BOTOKS WROCŁAW ZAPYTAJ O ZABIEG

  

Korzyści z zabiegu

 • Spłycenie poziomych i pionowych zmarszczek na czole
 • Zminimalizowanie zmarszczek wokół oczu (tzw. „kurze łapki”)
 • Spłycenie zmarszczek wokół ust (tzw. „zmarszczki palacza”)
 • Złagodzenie rysów twarzy
 • Uniesienie obniżonych brwi
 • Uniesienie kącików ust
 • Bruksizm
 • Nadpotliwość

 

Przeciwskazania do botoksu

 • Niektóre schorzenia neurologiczne
 • Przyjmowaniem niektórych leków
 • Ciąża i okres karmienia piersią
 • Infekcje skórne w miejscu podania preparatu

 

Botoks Wrocław – sprawdź CENNIK

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ: M. 660 627 217 recepcja@englander.com.pl

Botoks Wrocław

Toksyna botulinowa Wrocław

Dla kogo zalecany jest botoks?

Zabiegi przy użyciu Toksyny botulinowej mają zastosowanie zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn. Każdemu w pewnym momencie tworzą się zmarszczki, które psują urodę. Niektórzy natomiast zaczynają cierpieć na nadmierną potliwość. Z kolei innym osobom przeszkadza opadająca powieka. Wówczas doskonałym pomysłem będzie skorzystanie z oferty jednej z klinik medycyny estetycznej, którą może się poszczycić np. Wrocław. Wybór zabiegu z zastosowaniem toksyny botulinowej zapewni takim osobom szybki efekt umożliwiający pozbycie się przeszkadzających im objawów starzenia się skóry.

 

Naturalny wygląd twarzy

Dobrze wykonany zabieg sprawia, że twarz wygląda niezwykle naturalnie. Nie ma na niej śladów użycia igły. Dzięki temu postronne osoby nie wiedzą, że pacjent skorzystał z pomocy medycyny estetycznej, aby poprawić swój wygląd i samopoczucie.

Kiedy widać efekty?

Efekty podania Toksyny botulinowej pojawiają się już po ok. 3-7 dniach. Utrzymują się natomiast średnio 4-6 miesięcy, a przy nadpotliwości – nawet 10 miesięcy. Okres ten zależy od indywidualnych właściwości organizmu. U jednych osób działanie, które zapewnia botox widać wcześniej, a u innych później. To samo dotyczy czasu utrzymywania się efektów. Wszystko to jednak sprawia, że zabieg pozwala się cieszyć osiągniętymi rezultatami szybko i przez długi czas. Po wspomnianym okresie działanie preparatu wygasa, a wygląd twarzy wraca niemalże do okresu sprzed zabiegu. Mimo to skóra wygląda o wiele młodziej i delikatniej, a zmarszczki są płytsze. Zalecane jest wówczas powtórzenie zabiegu, ponieważ po kolejnym czas działania preparatu się wydłuża.

Co po zabiegu?

Czasem obszar ostrzykiwany może być lekko zaczerwieniony. Sporadycznie pojawia się niewielka opuchlizna lub siniaczek. Wszystko to jednak mija po ok. godzinie.

Normalnie można się myć, używając łagodnych kosmetyków. To samo dotyczy makijażu. Przez dobę po zabiegu najlepiej jednak unikać kremów z kwasami owocowymi, solarium, sauny i intensywnych ćwiczeń fizycznych oraz palenia papierosów i picia alkoholu. Wszystko to może bowiem spowodować niepotrzebne podrażnienie skóry.

Bezpieczeństwo podczas zabiegu

Toksyna botulinowa wykorzystywana jest przez kliniki na całym świecie już od wielu lat. Działa czasowo, a do przeprowadzania pojedynczego zabiegu używana jest niewielka ilość tego preparatu. Dzięki temu, że po pewnym czasie organizm usuwa wstrzykniętą wcześniej dawkę, kolejna się z nią nie sumuje. Wszystko to powoduje, że w ciele nie jest przechowywana jego zbyt duża ilość, a jedynie niewielka dawka jednorazowa.

Wybór odpowiedniego lekarza

Niezwykle istotne jest, aby zabieg został wykonany przez doświadczonego lekarza. Tylko on jest w stanie zapewnić oczekiwany efekt. Taki profesjonalista umiejętnie dobierze ilość preparatu i z wprawą wprowadzi go w konkretne miejsce na ciele pacjenta. Doświadczenie lekarza zmniejszy tym samym ryzyko niezadowolenia pacjenta. Dodatkowo jego spokój i opanowanie sprawią, że pacjent poczuje się komfortowo i rozluźni się, dzięki czemu zabieg przebiegnie szybciej i sprawniej.