beautiful woman portrait with stylish pearl necklace, black and white

NOWOŚĆ!  Lipotransfer w gabinecie dr Edyty Engländer

„15 czerwca miałyśmy okazję kolejny raz uczestniczyć w szkoleniu dotyczącym komórek macierzystych i ich wykorzystywania w odmładzaniu skóry. Dużo się mówi w ostatnich latach o komórkach macierzystych, które mogą dać początek każdej komórce i tkance nowo powstającego organizmu” – mówi Dr Edyta Engländer, właścicielki Gabinetu Dermatologii Ogólnej i Estetycznej. „Pobrane od dorosłego człowieka i wyodrębnione z tkanki tłuszczowej (każdy z nas je ma) nazywamy mezenchymalnymi komórkami macierzystymi ( w skrócie MCZ). Ich wyjątkowe właściwości to samoodnowa oraz zdolność do przekształcania się w inne komórki. Mało tego potrafią rozpoznać uszkodzone tkanki i je naprawić. Doskonale sprawdzają się w regeneracji tkanek, hamują procesy zapalne” – dodaje lekarka.

Mezenchymalne komórkami macierzyste są doskonałym panaceum na starzejącą się, uszkodzona skórę. Poprawiają elastyczność i strukturę skóry, nadają jej blask oraz wyraźnie odmładzają.

Oprócz odnowy starzejącej się czy uszkodzonej skóry, możemy je zastosować przy likwidacji zmarszczek, przebarwień czy spłycania blizn potrądzikowych.

Lipotransfer czyli przeszczep tłuszczu zawierający komórki MCZ to bezpieczna i naturalna metoda.

Wykorzystuje materiał własny pacjenta, bez konieczności użycia wypełniaczy czy implantów. Tłuszcz podbierany z miejsc, gdzie jest go najwięcej (np. brzuch) podawany jest w obszary wymagające odbudowy i regeneracji, np. twarz, szyja, dekolt, grzbiety rąk.
Cała procedura zamyka się w jednym zabiegu, trwającym około godziny. Po znieczuleniu wybranego miejsca (brzuch , boczki lub pośladki) pobierany jest tłuszcz, który jest specjalnie opracowywany. W zależności od przygotowania pobranego tłuszczu, uzyskuje się efekt bądź wypełnienia i/lub rewitalizacji wybranej okolicy. Po skończonym zabiegu można wrócić do codziennych aktywności.

 

 

 

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ: M. 660 627 217  

recepcja@englander.com.pl