Konferencja naukowa „Dermatoscopy insights” odbyła się w dniach 12-14.05.2023 w hotelu Wyndham Wrocław Old Town. W tym roku  honorowym gościem był profesor Ashfaq Marghoob z Memorial Sloan Kettering Skin Cancer Center (NY, USA) – członek Zarządu International Dermoscopy Society i przewodniczący Dermoscopy Curriculum Working Group, szeroko znany jako autor jednego z najlepszych na świecie atlasów dermatoskopowych.

Dermatoskopia jest techniką badania skóry z użyciem specjalnego urządzenia zwanego dermatoskopem.

Jest często stosowana w diagnostyce chorób skóry, szczególnie w przypadku zmian, które wymagają dokładnej oceny. W szczególności dermatoskopia jest skuteczna w diagnostyce raka skóry, a także innych chorób skóry, takich jak:

  • Błękitne znamiona
  • Włókniak złośliwy
  • Włókniak skóry
  • Grzybica skóry
  • Łuszczyca

W spotkaniu,  połączonym z I Kongresem Polskiej Grupy Dermatoskopowej,  uczestniczyli wybitni specjaliści z Polski i ze świata, którzy zaprezentowali najnowsze trendy w diagnostyce i leczeniu nowotworów skóry.

Zaprezentowane zostały: sprawozdanie z Kongresu EADO oraz najciekawsze doniesienie ustne. Zwieńczeniem sobotnich wykładów były jak co roku Mistrzostwa Dermatoskopii!

Na zakończeniu Konferencji nie mogło zabraknąć gościa specjalnego Profesora Jana Miodka, który jak co roku uświetnił swoim wykładem uświetnił i zwieńczył Konferencję.