Prezentujemy nową gamę dermokosmetyków dostępną w naszym gabinecie 🙂

To Medik8 – firma, która działa w oparciu o filozofię CSA. Co się kryje w tej nazwie?  Stosowanie witaminy C, a także ochrony przeciwsłonecznej w ciągu dnia i witaminy A w nocy.

   NIEZASTĄPIONE TRIO

Witamina C:

  • dobrze sformułowana, stabilizowana witamina C zapewnia wszechstronną ochronę antyoksydacyjną
  • stymuluje produkcję kolagenu
  • blokuje rozwój pigmentu w celu uzyskania gładszej i promiennej skóry.

Filtr przeciwsłoneczny:

  • chroni przed starzeniem się skóry, w tym zmarszczkami, przebarwieniami
  • chroni przed zmianami skórnymi, w tym nowotworami.

Witamina A:

  • przyspiesza odnowę komórkową
  • zwiększa produkcję kolagenu
  • zmniejsza produkcję kolagenazy, ograniczając w ten sposób rozpad kolagenu
  • potwierdzona badaniami skuteczność  w terapii przebarwień i niedoskonałości skóry.

Medik8 to marka kosmetyków do pielęgnacji skóry. Wszystkie użyte składniki aktywne muszą zostać przebadane klinicznie i poparte badaniami. Oczywiście  wartości etyczne i ekologiczne firmy nigdy nie są pomijane podczas tych testów, więc możesz mieć pewność, że twoje produkty Medik8 nigdy nie były testowane na zwierzętach.

Proces formułowania produktu rozpoczyna się od szeroko zakrojonych badań rynku. Następnie w laboratorium tworzy się pierwsza wersja produktu i rozpoczynają się testy konsumenckie. Po wstępnych opiniach konsumentów chemicy nieustannie ulepszają produkt, dopóki nie spełni on wszystkich naszych oczekiwań i specyfikacji. Ten proces testowania i przeformułowywania może trwać miesiące – do satysfakcjonującego rozwiązania.

 Po sfinalizowaniu produktu przechodzi on co najmniej 3-miesięczne testy stabilności w różnych warunkach. Celem testów jest sprawdzenie, czy nadaje się do wypuszczenia na rynek konsumencki. W zależności od rodzaju receptury, może on zostać wysłany również na dodatkowe zewnętrzne testy, aby upewnić się, że spełnia on wszystkie nasze wymagania.

Kiedy produkt przeszedł wszystkie testy stabilności, przeprowadzane są badania kliniczne w laboratoriach w Wielkiej Brytanii w celu oceny działania końcowego preparatu w ludzkiej skórze. Obejmują one dokumentację fotograficzną ‘przed i po’, a także szczegółowe ankiety dotyczące stosowania kosmetyku, towarzyszących odczuć oaz efektów związanych z produktem. Dodatkowo wyniki badań klinicznych pokazują, efektywność i siłę działania zarówno produktów profesjonalnych jak i kosmetyków do pielęgnacji domowej.