peeling ferulowy Wrocław

Nanotechnologia, innowacyjność i naturalność – te trzy cechy najlepiej opisują nowy zabieg, który wprowadzamy specjalnie na wiosnę: PEELING FERULOWY.

Reprezentuje on wszystko, czego szukamy w zabiegach dermatologii estetycznej – jest:

 • naturalny: stworzony na bazie soi i pszenicy
 • nowoczesny: działa na poziomie komórkowym, wnika wgłąb skóry
 • przeciwstarzeniowy: zawiera antyoksydanty, związki usuwające z organizmu człowieka nadmiar wolnych rodników
 • nadający skórze blask: zamyka pory i usuwa stary naskórek

 

– To naprawdę wspaniały i ostatnio bardzo modny zabieg – zapewnia magister kosmetolog, Natalia Galas. – Peeling Ferulowy dosłownie “zmiata” z powierzchni twarzy wolne rodniki, które pozostawione samym sobie, uszkadzają komórki organizmu i są jedną z przyczyn starzenia się – dodaje specjalistka od ochrony skóry przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

zabiegi antyoksydacyjne na wiosnę

Efekty kuracji peelingiem ferulowym

 

Po naszym organizmie stale krążą wolne rodniki i antyoksydanty, inaczej zwane przeciwutleniaczami albo antyutleniaczami. Jeśli zachowywana jest między nimi równowaga, mamy się dobrze. Nadmiar wolnych rodników powoduje natomiast miażdżycę, raka i przedwczesne starzenie się.

Skąd się biorą wolne rodniki? Produkowane są w każdej komórce podczas procesu oddychania komórkowego.
Procesy powstawania wolnych rodników przyspiesza bowiem np. palenie papierosów, silny czy długotrwały stres, wdychane wraz z powietrzem spaliny, długie opalanie się, a nawet – UWAGA – forsowny trening. Niestety, na tym nie koniec. Wolne rodniki docierają do naszego organizmu również z zewnątrz poprzez pożywienie. Znajdują się bowiem m.in. w wędzonych, smażonych czy grillowanych produktach, których sporo jest w naszej diecie.

 

Dlaczego ten zabieg jest tak skuteczny?

Peeling Ferulowy to efekt zastosowania nanotechnologii, czyli naukowej technologii. Działa na poziomie atomów i cząsteczek. Substancje zawarte w peelingu mają działanie odmładzające, antyoksydacyjne i depigmentacyjne. Neutralizują wolne rodniki oraz wzmacniają działanie witamin C i E.

Peeling ferulowy Wrocław

Peeling ferulowy Wrocław Gabinet Dermatologii Ogólnej i Estetycznej Dr Edyty Engländer

Ferulac Peel- kwas ferulowy z floretyną

Dzięki unikatowemu połączeniu składników aktywnych (kwas ferulowy, floretyna, retinol, kwasy AHA, witaminy) zamkniętych w liposomach, peeling pozwala osiągnąć maksymalne efekty kuracji i poprawę kondycji skóry w ciągu kilku dni.

Peeling ferulowy Wrocław

peeling ferulowy Wrocław

Wskazania do zabiegu

 • terapia anti- aging
 • nierówny koloryt skóry
 • przebarwienia posłoneczne i fotostarzenie
 • skóra szara, zmęczona, skóra palacza

 

Technika wykonania zabiegu:

Ferulac Peel to zestaw dwóch peelingów nakładanych na siebie warstwami (Ferulac Peel Classic oraz Ferulac Peel Plus). Roztwory są wmasowywane w skórę do momentu, aż na skórze pojawi się delikatna biała maska. Następnie na skórę nałożona zostaje jedna warstwa mgiełki Ferulac Nano Additive Mist. Na koniec po wyschnięciu roztworu nakładany jest Retises Nanopeel Żel 1%. Preparat wzmacnia efekt zabiegu. Jest to żel złuszczający z 1% retinolem opracowanym w nanotechnologii. Retinol zamknięty jest w liposomach, dzięki czemu wnika w głąb skóry (a nie pozostaje tylko w naskórku), gdzie zostaje stopniowo uwalniany, nie powodując przy tym podrażnienia skóry. Dzięki takiemu rozwiązaniu można regulować siłę działania oraz stopień złuszczania.

Po zabiegu na twarz pacjenta nakłada się lekko żółtą maskę, którą zmywa samodzielnie w domu po 8-12 godzinach. Przez ten czas preparat ciągle oddziałuje na skórę i zaleca się nie nakładać w tym czasie makijażu. Peeling nie wyłącza pacjenta z życia zawodowego, jedynym efektem ubocznym, który może wystąpić to delikatne złuszczanie skóry po około trzech dniach po zabiegu.

 

Peeling ferulowy Wrocław – zalecenia po zabiegu:

 • intensywne nawilżanie skóry
 • stosowanie kremów przeciwsłoneczne z filtrem SPF 50+
 • unikanie opalania się i długotrwałego przebywania na słońcu
 • unikanie basenu, solarium, siłowni lub sytuacji, w których mogłoby dojść do podrażnienia lub zakażenia skóry
 • należy starać się nie dotykać twarzy i nie nakładać makijażu

Peeling ferulowy Wrocław

Najlepszy efekt daje seria zabiegów: 3- max. 4 peelingi w odstępach co dwa tygodnie.

Cena jednego zabiegu: 300 zł

Czytaj więcej o niesamowitych właściwościach peelingów medycznych

 

PEELINGI MEDYCZNE i PEELING FERULOWY WROCŁAW – sprawdź CENNIK

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ: Peeling ferulowy Wrocław M. 660 627 217 recepcja@englander.com.pl