Czy wiecie, że kondycja Waszej skóry jest w waszych rękach?

Czy wiecie, że zła pielęgnacja i brak ochrony przed UV odpowiadają za starzenie się skóry w 80%?!

Czy w takim razie musimy jeszcze Was zachęcać do stosowania odpowiedniej pielęgnacji oraz jej nieodłącznego codziennego podpunktu jakim jest filtr UV? Oczywiście, że większość z nas słyszała (może i nie raz), że stosowanie filtra jest konieczne, bo skóra szybciej się starzeje, wiotczej, przesusza…ale co zrobić, gdy urlop tuż tuż?

Po pierwsze przestrzegamy:

„Dla części Pacjentek, zwłaszcza tych bardzo dbających o wygląd, wystarczająca jest informacja, że promieniowanie niszczy skórę, przez co się staje się wiotka oraz usiana zmarszczkami. Jeśli ktoś wkłada dużo czasu i pracy w pielęgnację skóry, nie przekreśli jej wyglądu tygodniowymi wagarami od  kremów czy filtrów UV” – mówi dr Edyta Englander, właścicielka Gabinetu Dermatologii Ogólnej i Estetycznej.

„Natomiast dla tych Pacjentek, które kochają się opalać przypominam, że promieniowanie bezpośrednio uszkadza DNA komórek, co w konsekwencji może prowadzić do powstawania komórek nowotworowych. Świadomość ryzyka choroby, pozwala zmienić nawet wieloletnie przyzwyczajenia. Zresztą, o czym często zapominamy, na rynku są doskonałe preparaty, które pozwolą nam cieszyć się naturalną opalenizną” – dodaje dr Edyta Englander.

Nasz ranking możecie znaleźć w artykule : MARZYSZ O PIĘKNEJ, OPALONEJ SKÓRZE? POZNAJ NASZ SPOSÓB!

Aby Wam ułatwić wybór  przedstawiamy Wam nasze TOP 3!

Sun Shield Matte Broad Spectrum SPF 50 – jest to preparat przeznaczony do ochrony skóry przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym UVA i UVB. Nie zawiera tłuszczy, kwasu p-aminobenzoesowego i zapachu, dzięki czemu może być stosowany do wszystkich rodzajów skóry. Jest też całkowicie przezroczysty oraz zapewnia matowe i eleganckie wykończenie – idealne pod makijaż. Do nabycia w naszym gabinecie.

Bioderma Photoderm NUDE Touch SPF 50 – ochronny podkład mineralny z efektem Nude. Lubimy go za bardzo lekką, aksamitną konsystencję i pudrowe, matowe wykończenie, które zapewnia skórze perfekcyjny wygląd. Oprócz redukcji niedoskonałości, znacząco wpływa na błyszczenie się skóry. Dostępny w 3 wersjach kolorystycznych (bardzo jasny/naturalny, jasny, ciemny). Hipoalergiczny i wodoodporny.

Anthelios XL SPF 50 to lekka niewidoczna mgiełka do twarzy jest niezawodna dla ochrony wrażliwej na słońce skóry. Mgiełka zapobiega poparzeniom, uszkodzeniom komórek naskórka oraz przebarwieniom słonecznym. Wodoodporna formuła mgiełki skutecznie chroni przed promieniowaniem UVA i UVB. Za co ją kochamy? Że można ją stosować również na makijaż – po kilku godzinach pracy, gdy rano nałożony filtr nie spełnia już swojego zadania – wtedy sięgamy po mgiełkę 🙂

SunsiMed przeznaczony jest do skóry nadwrażliwej na słońce, zapewniając bardzo wysokie właściwości ochronne i tym samym zapobiegając ryzyku wystąpienia rogowacenia słonecznego, fotostarzeniu oraz nowotworom skóry (z wyjątkiem czerniaka). Dołączył do tego zaszczytnego grona, bo jest stabilny utrzymuje się przez 12 godzin i nie trzeba go dosmarowywać 🙂