Nowe kierunki w medycynie estetycznej

Nowe kierunki w medycynie estetycznej – wnioski po XVII Kongresie Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych.

 

  1. Naturalne metody regeneracji i odmładzania
  2. Wysokiej jakości, certyfikowane produkty do zabiegów medycyny estetycznej
  3. Stałe podnoszenie kwalifikacji lekarzy

– to trzy główne kierunki dla medycyny estetycznej w Polsce i wnioski po Międzynarodowym Kongresie Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych który odbył się w dniach 26-28 lutego 2016 w Warszawie.

W pełni utożsamiam się z i tym bardziej cieszę się, że kierunek, którym podążam od dawna, zyskuje poparcie wśród wszystkich lekarzy. Nie tylko zresztą lekarzy – moi pacjenci także wybierają naturalne i nieinwazyjne metody odmładzania twarzy. A o zdrowie i urodę dbamy w Polce coraz bardziej.

Chcę przy okazji wspomnieć kilka ciekawych wykładów w których miałam przyjemność uczestniczyć podczas kongresu. Wspaniałe warsztaty z dermatoskopii poprowadziła dr Grażyna Kamińska-Winciorek, jeden z czołowych dermaskopistów w Polsce. Dermatoskopia to łatwe do przeprowadzenia ale trudne w ocenie i wymagające dużego doświadczenia i praktyki badanie kliniczne skóry, znamienia lub zmiany naczyniowej.

O powikłaniach po zabiegach estetycznych mówił dr Lubomir Lembas oraz dr Ewa Kaniowska. Temat ten był zresztą szeroko omawiany na kongresie. Widać, że odnotowuje się coraz więcej powikłań po zabiegach z zakresu dermatologii i medycyny estetycznej. To przestroga zarówno dla lekarzy, aby nie oszczędzali na jakości produktów i zwracali baczną uwagę na certyfikaty, jak i dla pacjentów – aby uważali, w czyje ręce oddają opiekę nad swoją skórą. Zabiegów odmładzających nie wolno przeprowadzać w salonach kosmetycznych, które nie  mają uprawnień lekarskich.

Wart uwagi był również wykład z anatomii twarzy poprowadzony przez doktora Lembasa. Nauki o anatomii twarzy nigdy za wiele. Doktor Lembas to znakomity specjalista chirurgii plastycznej, w szczególności korekcji nosa.

W najnowszym numerze pisma Rynek Estetyczny znajdziecie Państwo duży tekst autorstwa doktora Lubomira Lembasa o poprawianiu nosa. Artykuł udostępniamy też na naszym profilu na Facebooku.

Edyta Engländer

fanpage firmowyKliknij tutaj aby przejść na fanpage -> Gabinet Dermatologii Ogólnej i Estetycznej Dr Edyty Engländer 

 

Fotogaleria z Kongresu

IMG_1783 IMG_1786 IMG_1792 IMG_1793 IMG_1794 IMG_1795 IMG_1796 IMG_1798 IMG_1800 IMG_1801

Nowe kierunki w medycynie estetycznej

fanpage firmowy

Kliknij tutaj aby przejść na fanpage -> Gabinet Dermatologii Ogólnej i Estetycznej Dr Edyty Engländer 

 

 

Inne artykuły z naszej Strefy Wiedzy:
Ranking polecanych zabiegów medycyny estetycznej

Ranking polecanych zabiegów medycyny estetycznej

 

 

usuwanie cieni pod oczami

 

Piękna oprawa oczu. Jak usunąć cienie pod oczami. Część 1

 

likwidacja cienie pod oczami wrocław

 

Piękna oprawa oczu. Usuwanie cieni pod oczami. Część 2