zabiegi odmładzające na dłonie

Podobno wiek człowieka można określić po dłoniach. Czy na pewno? 😉

Kiedyś tak było. Nawet u najbardziej zadbanych osób, to właśnie dłonie zdradzały wiek. Pamiętamy głośne zdjęcia dłoni Madonny, o których huczał cały internet. Plotkarskie portale rozpisują się pod zdjęciami celebrytów, zastanawiając, na ile wygląd ich dłoni zdradza wiek. Czy jesteśmy “skazani” na starość dłoni? Niekoniecznie!

czy dłonie zdradzają wiek?

Madonna, gwiazda muzyki pop / www.pudelek.pl / fot. Agencja FORUM

zabiegi odmładzające na dłonie

Sarah Jessica Parker, aktorka / fot. www.papilot.pl

O fotoodmładzaniu i sposobach na przywrócenie młodości naszym dłoniom rozmawiamy z ekspertem dermatologii, dr Edytą Engländer.

 

Skąd na skórze biorą się przebarwienia – ciemniejsze, brązowe plamki?  

Takie uszkodzenia wywołane są światłem słonecznym i wieloletnim przyjmowaniem promieni  ultrafioletowych przez skórę. I nie mówię tylko o popularnym „opalaniu się” latem na plaży. Chodzi o codzienne dawki promieni które nasza skóra wchłania zarówno latem, jak i zimą. Szkodliwe promienie ultrafioletowe przebijają się nawet przez chmury i szyby w samochodzie, atakując skórę nawet, gdy nie widać słońca. Na co dzień można im zapobiegać używając kremów z mocnymi filtrami UVA i UVB.

Twarz chronimy blokerami w kremach. A co z innymi częściami ciała, takimi jak dłonie, dekolt, ramiona? Jak leczyć zmiany pigmentowe?

Aby odwrócić szkody wywołane przez światło można również użyć światła, zwanego impulsowym. Powszechnie znane jako IPL. Jest to skrót od angielskiego „Intense Pulse Light”, co w dosłownym tłumaczeniu znaczy „Intensywne Światło Impulsowe”.

Leczenie wiązką światła impulsowego w łagodny sposób odwraca widoczne objawy pigmentowych zmian, czyli brązowe plamy na skórze, „pajączki” – rozszerzone naczynia, zaczerwienienia, rozszerzone pory, no i oczywiście zmarszczki.

Zabiegi odmładzające na dłonie – jak przebiega leczenie?

Jak to działa?

Sterowane komputerowo światło impulsowe przenika w głąb skóry pacjenta i dostarcza ciepło. Zachęca w ten sposób skórę do produkcji nowego, zdrowego kolagenu. W ten sposób brązowe plamy i niechciane „pajączki” i zmarszczki są wypierane przez nowe komórki.  Dlatego taki zabieg nazywamy fotoodmładzaniem.

Seria zabiegów IPL daje takie same efekty jak zabiegi laserowe średniej głębokości lub peeling chemiczny, z tym, że efekty są niemalże natychmiastowe, bez długiego czasu rekonwalescencji skóry. Miejscowe chłodzenie urządzenia utrzymuje powierzchnię skóry w normalnej temperaturze, bez konieczności chłodzenia żelem.

Intensywną wiązką światła można łagodzić różnorodne stany skóry:

przebarwienia leczenie wrocław

Dłonie z widocznymi przebarwieniami i zmianami pigmentacyjnymi

  • uszkodzenia słoneczne
  • nierównomierna tekstura skóry
  • czerwienienie
  • popękane naczynka
  • brązowe plamy
  • plamy starcze
  • piegi posłoneczne na rękach, klatce piersiowej i twarzy
  • popękane naczynka wokół nosa
  • drobne zmarszczki i duże pory na twarzy

 

Jak przebiega leczenie?

IPL działa dwutorowo. Z jednej strony energia jest absorbowana przez niepożądaną melaninę, czyli brązowe plamy na skórze. Światło działa także na popękane naczynia krwionośne. Absorpcja ciepła powoduje jednoczesne rozbicie od wewnątrz niechcianych komórek melaninowych i zniszczenie uszkodzonych naczyń krwionośnych.  Cały proces nie uszkadza natomiast zdrowych naczyń ani skóry dookoła zmian pigmentowych.

Krótko po zabiegu komórki melaninowe ulegają rozdrobieniu i wchłonięciu, znikają również „pajączki”. Pobudzamy w ten sposób naturalne procesy regeneracyjne naszego własnego organizmu. Rozpoczyna się odmładzanie dłoni.

 

Jak zabieg wpływa na codzienne życie pacjentów?

Ponieważ zabiegi odmładzające na dłonie oraz laseroterapia przebiegają bez niedogodności, jedynym zaleceniem jest tak naprawdę korzystanie z ochrony przeciwsłonecznej.

 

Czego mogę się spodziewać po zabiegach IPL?

Usunięcia tzw. plam starczych, piegów posłonecznych i uszkodzonych naczynek. Zabiegi IPL pomagają odzyskać młodszy wygląd skóry w naturalny sposób. Subtelną poprawę można uzyskać w serii zabiegów.

 

Czy istnieją inne sposoby na likwidowanie przebarwień?

Istnieje kilka metod na zmniejszenie pigmentacji i naprawy szkód wywołanych przez słońce. Dla każdego pacjenta dobieram indywidualny, najbardziej skuteczny tok leczenia. Przykładowo: niektóre cery lepiej reagują na zabieg Cosmelan a jeszcze inne na serię łagodnych peelingów chemicznych.

odmładzanie dłoni wrocław

Polecane zabiegi odmładzające na dłonie:

Kliknij tutaj aby przeczytać więcej o zabiegu –> COSMELAN

Sprawdź również zabiegi –> LASEROTERAPIA

 

Tylko mając doświadczenie w dziedzinie dermatologa można dobrać bezpieczną u udaną terapią.
Dr Edyta Engländer zawsze postępuje z należytą ostrożnością, wymaganą dla uzyskania należytych efektów, nawet, jeżeli oznacza to więcej wizyt. Pomimo bowiem obietnic, które można usłyszeć w internecie, o „natychmiastowych efektach” i „cud zabiegach” wiemy z doświadczenia, że to, co tak naprawdę czyni skórę piękną, to staranne połączenie wielu zabiegów i świadoma pielęgnacja.

W Gabinecie Dermatologii Ogólnej i Estetycznej Dr Edyty Engländer dla leczenia omówionego powyżej używamy platformy Harmony XL. Jest to aktualnie najbardziej zaawansowana technicznie platforma wykorzystywana w zabiegach laseroterapii. Dzięki wymiennej głowicy DyeVL doskonale radzi sobie z przebarwieniami.

 

Chcesz podzielić się wiedzą na temat: Zabiegi odmładzające na dłonie i fotoodmładzanie skóry? Udostępni tekst na swojej tablicy. To zajmie tylko sekundę 🙂

[social_share style=”bar” align=”horizontal” heading_align=”inline” text=”” heading=”” facebook=”1″ twitter=”1″ google_plus=”1″ linkedin=”1″ pinterest=”1″ link=”” /]

 

Pozostałe artykuły z naszej Strefy Wiedzy:

Nowe kierunki w medycynie estetycznej

 

Nowe kierunki w medycynie estetycznej

 

Ranking polecanych zabiegów medycyny estetycznej

Ranking polecanych zabiegów medycyny estetycznej

 

 

usuwanie cieni pod oczami

 

Piękna oprawa oczu. Jak usunąć cienie pod oczami. Część 1

 

likwidacja cienie pod oczami wrocław

 

Piękna oprawa oczu. Usuwanie cieni pod oczami. Część 2